digitalfabrika

Facebook Hesabınızın Değerini Biliyor Musunuz? [İnfografik]

Facebook, en büyük ve sosyal paylaşım siteleri arasında en önemli olanlarından biridir. Bu evrensel gerçeğin yanında, oluşturulan her Facebook hesabı artık 100 doların üzerinde değere sahiptir. Facebook, arkadaşlığı, herkesle olası etkileşimin tüm düzeyleriyle bir sonraki aşamaya taşımıştır.

Birçok insan, kabul etme olasılıklarını görmek için rastgele insanlara arkadaşlık isteği göndererek ya da dürterek vakit geçirebilir. %80 civarında insan tanımadığı kişilerin Facebook arkadaşlığını kabul edebilir. Ancak kabul edilenlerin çoğu, kişinin güvenliği konusunda özel olan bir listeye dahil edilmez ve buna bağlı olarak da yabancılar özel hayatlarına giremezler.

Araştırmaya göre 18-24 yaş aralığındakilerin çoğunun Facebook hesapları, Facebook’un neden her şeyi zorlaştırdığının kesinlikle anlaşılabilir olduğunu göstermektedir. Facebook’un halka arzının ardından Facebook artık sadece bir şirket değil aynı zamanda hesapları tümüyle tarihteki en geniş ve en büyük değerlemeye sahiptir.

Facebook hesabınızın değerini görmek için infografiğe göz atabilirsiniz. Ayrıca hesabınızı iyileştirmek için Facebook’ta her gün kullandığınız temel özelliklerin neler olduğunu görebilirsiniz.

İnfografiğe göre; Facebook kullanıcıları ayda ortalama 7 yeni arkadaşa sahip olur. Facebook arkadaşlarının %22’si lise arkadaşıdır. Facebook kullanıcıları ortalama 156.569 başka kullanıcıya ulaşabilirler. 2011 yılında Facebook kullanıcılarının %63’ü birini arkadaş listesinden çıkarmıştır, %44’ü yorum silmiştir ve %37’si fotoğraflarını etiketlememiştir.

Facebook’un ilk halka arz değerlemesi 104 milyar dolardır. Aylık 901 milyon aktif Facebook kullanıcısı vardır ve Facebook takipçilerinin ortalama sayısı 229’dur. 115.43 dolar, ortalama Facebook hesap değeridir.


Posted in Sosyal Medya

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>